Araç Rehinli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2022

Araç rehinli ihtiyaç kredisi veren bankalar tüketici kredisi için başvuran müşterilerinden öncelikle gelir belgesi göstermelerini talep etmektedir. Eğer gelir belgesi gösteremiyor veya teminat veremiyor iseniz ipotek verme yoluna da gidebilirsiniz. Geçmişte ipotek olarak sadece taşınmaz mallar verilebilirken artık otomobiller ile de kredi almanız mümkün. Araç rehinli ihtiyaç kredisi veren bankalar gelir belgeniz olmasa dahi kredi almanızı mümkün kılmakta.

Otomobil ipotekli ihtiyaç kredileri

araç rehinli ihtiyaç kredisi veren bankalar

Araç rehinli ihtiyaç kredisi veren bankalar aşağıdaki gibidir:

Garanti Bankası: 6 aydan 36 aya varan vadeler ile Garanti Bankasından araç ipotekli kredi almanız mümkün. Tüketici kredisinin yanında farklı kredi türleri için de otomobilinizi ipotek olarak gösterebilirsiniz. Faiz oranları vadeye göre değişmektedir.

İş bankası: İpotekli Hazır kredi olarak satışa sunulan bu kredi çeşidinde maksimum vade 60 ay. Ekspertizler tarafından fiyatlandırılan aracınızın bedelinin yarısı kadar kredi kullanabilirsiniz.

Akbank: akbank’tan ipotekli kredi kullanabilmek için gelir belgesi sunmanız ve alacağınız kredinin aylık taksitlerinin hane halkının gelirinin yüzde ellisinden az olması şartı bulunmakta.

Vakıfbank: banka ihtiyaç kredilerinde 36 aylık taksit imkanı sağlıyor. Eğer ticari nitelikli banka müşterisi iseniz gelir belgesi sunma zorunluluğu yok.

Düşük Faizli ve Komisyonlu Kredi Kullanmak

Pek çok kişi nakit para ihtiyaçlarını karşılamak için kredi kullanmayı tercih etmektedir. Bunun temel sebebi de bankalardan alınan kredilerle ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilmelerinin yanı sıra geri ödemelerde taksitli seçeneklerin kullanılabiliyor olmasıdır. Bunun yanı sıra düşük faizli ve komisyonlu kredi kullanarak insanların borç almak için uğraşmak yerine taksitlerle geri ödeyebilecekleri tutarlarda kredi almaları da büyük bir rahatlık sağlayabilmektedir.

Hangi amaçla ve hangi tutarda kredi alacak olursanız olun dikkat etmeniz gereken en önemli hususlar kredi faiz oranları, komisyon ücretleri ve dosya masrafları olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunlar bankaların kazanç kapıları olduğundan dolayı kimi bankaların bunlar için yüksek ücretler istediğini görebilmeniz mümkün olduğu gibi kimi bankaların daha düşük ücretler talep ettiklerini görebilmeniz de mümkündür.

Düşük faizli ve komisyonlu kredi kullanmanız geri ödemeler sırasında sıkıntı çekmenizi de önleyebileceğinden dolayı kredi alırken bu konular gerekli özeni göstermeniz büyük bir önem taşır. Alacağınız kredilerin tutarları da kullanacağınız kredinin faiz oranlarını ve komisyon ücretlerini etkileyebileceğinden ötürü değerlendirme yaparken farklı bankaların faiz oranlarını ve komisyon ücretlerini değerlendirmeniz önem taşımaktadır.

Banka kredileri çekerken insanların en çok gözüne batan şey aldıkları ücretlerin neredeyse yarısı kadar miktarları faizler ve komisyon ücretler gibi ekstra masraflar nedeniyle ödemek zorunda kalmalarıdır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için mümkün olduğunca fazla seçenek arasından tercih yaparak düşük faizli ve komisyonlu kredi seçeneğini değerlendirmeniz önem taşımaktadır. Böylece kullandığınız kredileri geri öderken gereğinden fazla ödemeler yapmaktan kurtulabileceğiniz gibi ödemeler sırasında da sıkıntı yaşamak zorunda kalmazsınız.

Araç rehinli ihtiyaç kredisi veren bankalar konusunda Daha fazla banka tercihi arasından seçim yapabilmek için de almak istediğiniz kredi türü, kredi tutarı ve vadeleri göz önünde bulundurarak size seçeneklerinizi sunan kredi hesaplama ve bulma motorlarını kullanmanız daha uygun olacaktır.

Tüm İhtiyaçlarınıza Tek Kredi İle Ulaşabilirsiniz

Pek çok kişi ev almak için ev kredisi, araba almak için taşıt kredisi gibi kredi çeşitlerinden faydalanarak ev ve araba gibi ihtiyaçlarını daha kısa süreler içerisinde karşılayabilmektedir. Ancak insanları ihtiyaçları sadece ev ve araba ile sınırlı olmadığından ve bunun dışında da pek çok ihtiyacı bulunabildiğinden bu ufak ihtiyaçları karşılayabilmek için de ihtiyaç kredisi adı altında bankaların kredi verdiklerini görebilmeniz de mümkündür.

Eğitim ihtiyaçlarınızdan sağlık ihtiyaçlarınıza kadar her türlü ihtiyacınızı daha hızlı ve rahat bir şekilde karşılayabilmeniz için uygun geri ödeme koşullarıyla kredinizi kullanabilmeniz mümkündür. Bankaların özellikle zorunlu ihtiyaçlarından dolayı kredi almak isteyen kişilere oldukça uygun faiz oranları ve taksit seçenekleri ile kredi verdiklerini görebilirsiniz. Hatta oldukça düşük taksit ödeme tutarları ile kullanabileceğiniz bu krediler sayesinde kendinizi sıkıntılarınızdan daha kısa süreler içerisinde kurtarabilmeniz mümkündür.

Araç rehinli ihtiyaç kredisi veren bankalar size vermiş oldukları ihtiyaç kredisi tutarlarının miktarını belirleme konusunda sizin ekonomik durumunuzu da göz önünde bulundurmaktadır. Her ne kadar ihtiyacınız olduğundan dolayı bu krediyi almak istiyor olsanız bile ödeme konusunda sıkıntı çekmenize neden olabilecek bir durumunuz bulunuyorsa dilediğiniz miktarda bir kredi alabilmeniz mümkün olmayabilmektedir. Çünkü geri ödemeniz sırasında yaşanacak sıkıntılar bu şekilde önlenmeye çalışılmaktadır.

Küçük ihtiyaçlarınızdan büyük ihtiyaçlarınıza kadar her konuda destek alabileceğiniz ihtiyaç kredisi seçenekleri sayesinde küçük çaplı borçlarınızdan bile kurtularak borçlarınızı tek bir bankada birleştirebilmeniz mümkündür. Bu sayede sizler de “o yatacak bu yatacak” derdi olmadan sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz. Hatta bu sayede tatile çıkabilir, evinizin yeniden dekore edilmesini sağlayabilir ve hatta düğününüzü bu yolla yapıp evinizi döşeyebilirsiniz. Farklı mağazalara borçlanmak yerine bu yöntemi kullanarak borçlarınızı bir çatı altında birleştirmek sizi ödeme sıkıntılarınızdan da rahatlıkla kurtarabilecektir.

Leave a Reply