Ana Sayfa / Bankalar / Akbank Direkt Mobil Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Akbank Direkt Mobil Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Akbank Direkt Mobil Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Türkiye’nin en büyük bankaları arasında yer alan Akbank, 1948 yılında bir gurup iş adamı tarafından kurulmuştur. Banka ‘’ Dünyanın En Değerli 500 Banka Markası’’ araştırmasında üst üste 5 defa ‘’ Türkiye’nin En Değerli Banka Markası’’ olarak seçilmiştir. Bankacılık sektöründe oldukça ilerleyen Akbank, teknoloji ile birlikte büyümeyi gelişmeyi başarmış bankalar arasında bulunmaktadır. Müşterilerine sunduğu kullanım özellikleri ile her geçen gün müşteri portföyünü genişleten banka, yazılı ve görsel basındaki reklamları ile tanıtımını en iyi yapan bankalar arasında görünmektedir. Günümüzde oldukça yoğun kullanılan akıllı cep telefonu ve tabletler için geliştirdiği Akbank Direkt Mobil uygulama ile kullanıcıların büyük beğenisini kazanan banka her geçen gün kendisini geliştirmeye devam ediyor.

Akbank Direkt Mobil Nedir?

Akbank Direkt Mobil bankanın kullanıcılarına sunmuş olduğu internet bankacılığı hizmetlerinden biridir. Kullanıcılar için pek kolaylık sağlayan bu mobil uygulamayı kullanabilmek için cihazlarınıza indirebilirsiniz.

Akbank Direkt Mobil’in Özellikleri Nelerdir?

Akıllı telefon ya da tabletlerinize indirdiğiniz bu programın en önemli özellikleri;

 • Öncelikle kullanıcı için kişiselleştirilmiş ana sayfası ile kişilere özel bir mobil bankacılık deneyimi yaşatır
 • Mobil uygulamaya tek bir şifre ile kolaylıkla giriş yapabilirsiniz
 • Girmiş olduğunuz şifre bilgileri sonucunda tüm kredi kartı bilgilerinize ulaşabilirsiniz.
 • Uygulama içerisinde bulunan döviz hesaplama işlemleri ve en yakın Akbank şube ve ATM bilgilerine bankanın müşterisi olmasanız da ulaşabilirsiniz.

Akbank Direkt Mobil uygulaması kimler tarafından kullanılabilir?

Uygulamayı Akbank kredi kartı kullanan, Akbank Şifre Telefonu ve Akbank Direkt şifresi olan bütün Akbank müşterileri kullanabiliyor.

Uygulama hangi cihazlarda kullanılabilir?

Uygulamayı İOS ve Android iletim sistemi kullanılan telefon ve tabletlerde ve Windows 8 işletim sistemli telefon ve bilgisayarlarda kullanabilirsiniz.

Akbank Direkt Mobil’in Avantajları Nelerdir?

Akıllı cihazlarınıza indirdiğiniz bu uygulama ile bankacılık işlemlerinizi 7/24 internet bağlantınız olan her yerde, beklemeden, hızlı ve kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Akbank Direkt Mobil ile yapabileceğiniz işlemler;

 • Para transfer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz
 • Yatırım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz
 • Mevduat hesabınızın son durumunu kontrol edebilirsiniz
 • İletişim bilgileriniz hakkında değişiklikler yapabilirsiniz
 • Fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz
 • Kredi kartı işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz
 • Döviz hesaplarınızı kullanabilir ve güncel döviz kurlarının öğrenebilirsiniz
 • Size en yakın Akbank ATM ve şubesini öğrenebilirsiniz
 • Mobil imza ile yaptığınız işlemleri daha güvenli hale getirebilirsiniz.
 • Akbank Direkt Mobil ile kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Akbank Direkt Kredi Nedir?

Müşteri memnuniyeti üzerine inşa ettiği çalışma prensibi ile yoluna devam eden banka, bankacılık işlemlerini en hızlı ve kolay hale getirerek müşterilerinin işlemlerini daha kısa sürede yapmak için çaba sarf ediyor. İndirmiş olduğunuz uygulama ile 15.000 TL’ye kadar Akbank Direkt kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Onaylanan kredinizi Akbank Direkt Mobil ile mevduat hesabınıza aktarıp oradan da istediğiniz yere gönderebilirsiniz. Şubeye gitmeden kredi vermek özelliği ile Akbank rakipleri ile arasında fark oluşturuyor.

Akbank Direkt Mobil Uygulaması Nasıl İndirilir?

Akbank Direkt Mobil uygulamasının indirmek için;

 • com.tr/Akbank-Direkt internet sitesine girebilir ve bu adresten akıllı telefonunuza ya da tablet ve bilgisayarınıza uygulamayı indirebilirsiniz.
 • İnternet sitesinden indirme işlemini gerçekleştirebileceğiniz gibi Google Play ve AppStore yazılımlarının kullanarak cihazınız için uygun olan mobil uygulamayı indirebilirsiniz.
 • Eğer isterseniz cep telefonunuzdan Mobil yazıp 4425’e SMS gönderip, bankanın yollamış olduğu link üzerinden indirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulama da şifre unutulursa ne yapılabilir?

Eğer şifrenizi unutursanız ya da kaybederseniz bankanın resmi internet sitesi Akbank.com.tr adresine girerek şifre ala bölümünden ya da 444 25 25 veya 0 850 222 25 25 numaralı müşteri hizmeti numaralarından şifre işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Benzer Konu

HSBC BANK Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC BANK Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC BANK dünyanın en büyük bankalarından biridir. İngiliz asıllı bankanın en önemli özelliği gittiği her …