Ana Sayfa / Kredi Kartları / Akbank Kredi Kartı Başvurusu

Akbank Kredi Kartı Başvurusu

Akbank Kredi Kartı Başvurusu

1948 yılında Adanalı pamuk üreticilerine finansman sağlamak amacıyla kurulmuş olan ve o günden bu yana Türkiye’nin en büyük özel bankalarından biri haline gelen Akbank kredi kartı kullanmak isteyen müşterilerine sunduğu alternatif hizmetler ile en çok tercih edilen firmalardan biridir. Dünyanın En Değerli 500 Banka Markası araştırmasında 3 yıl üst üste Türkiye’nin En değerli Banka Markası seçilen Akbank dünya sıralamasında ise 94. sırada yer almaktadır. 1000’e yakın şubesi ve 5 bin civarında ATM sayısı olan banka Türkiye’nin tamamında işlemlerinizi gerçekleştirebilmenizi sağlayabilmektedir.

Akbank Kredi Kartı Başvurusunda bilinmesi gerekenler

Axess, Wings ve Free gibi kart markalarına sahip olan Akbank, şubeye gitmeden kart başvurusu yapma ve kartınızın evinize kadar teslim edilmesini sağlama imkanları ile müşterilerinin hayatını kolaylaştırma imkanları sunmaktadır. Bu kartlardan dilediğiniz herhangi birine şubeden başvuruda bulunabileceğiniz gibi isterseniz www.akbank.com.tr web sitesinden ya da 444 25 25 Akbank telefon bankacılığı numarasından başvuruda bulunma imkanına sahipsiniz.

Başvuru sırasında banka sizden T.C. kimlik numaranız, Ad-soyad bilginiz ve cep telefonu numaranızı talep edecektir. Verdiğiniz bilgiler ışığında banka Kredi Kayıt Bürosu sisteminden kredi notunuzu öğrenecek ve uygun not aralığında iseniz kartınızı adresinize gönderecektir. Kredi notu, daha önce bankalar ile yapmış olduğunuz ticari işlemlerinizden elde edilen bir veridir. Bu veri sayesinde bankalar kredi ve kredi kartı ödemelerinizi düzenli olarak yapıp yapmadığınızı, limitlerinizi hangi oranda kullandığınızı ve işlemlerinizin yeni bir kredi alımına uygun olup olmadığını öğrenebilmektedir. Kredi notu değeri 0 ile 1900 arasında bir değerdir. 0 en çok risk sahibi olan, ödemeleri gerçekleştirilmemiş ve de idari takibe düşmüş kredisi bulunan kişilerin notudur. 1900 ise bankalar ile olan ticari işlemlerinde hassas davranan ve ödemelerini düzenli olarak gerçekleştiren kişilere verilen nottur. Ülkemizin kredi notu ortalaması 1400’dür. Bu ortalama değerin üzerinde bir kredi notuna sahip iseniz Akbank’tan kredi kartı sahibi olmanız oldukça kolay olacaktır. Kredi notunuzu öğrenmek için herhangi bir banka şubesine gidebilir, online bankacılık hizmetine sahip iseniz bu sistemden faydalanabilir veya Findeks web sitesinde bulunan bilgileri doldurarak cüzi bir miktar karşılığı kredi notu ve raporunuzu temin edebilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Seçenekleri

Axess Kart

Axess Akbank’ın en çok bilinen ve Türkiye’de en çok kullanılan kredi kartlarından biridir. Axess kart ile Türkiye’de birçok işyerinde alışveriş yapabilir, yaptığınız alışverişleri taksitle ödeyebilir ve harcamalarınızdan değişen oranlarda chip para kazanabilirsiniz. Ayrıca bankanın bu kartı kullanmakta olan müşterilerine düzenlediği birçok kampanyadan da yararlanmanız mümkündür.

Axess kartların farklı özelliklere sahip olan çeşitleri bulunmaktadır: Axess Klasik, Axess Gold, Axess Platinum, Axess Business ve Axess exi26 bunlardan bazılarıdır. Bu kartlar arasındaki genel farkı, sahip olduğunuz kartın limiti ve kullanım nedeniniz oluşturur. Örneğin Axess Klasik kartların maksimum limitleri 2000 TL civarındadır. Bu limitin üzerindeki bireysel kullanıcı kartları Gold ve Platinum olarak dağıtılır. Kartlar arasındaki bu ayrım kart ücretlerine de etki etmektedir. Axess Klasik kartın yıllık kart ücreti 87 TL iken, Axess Platinum kart için 109 TL yıllık kart ücreti ödemeniz gerekmektedir. Ancak Akbank kart ücretleri konusunda iade politikasına sahiptir. Yani aylık hesap özetinizde kart ücreti çekildiğini gördü iseniz bankanın çağrı merkezini arayarak bu ücretin hesabınıza geri iade edilmesini talep edebilirsiniz. Muhtemelen bir sonraki hesap kesim dönemi içerisinde banka bu iadeyi gerçekleştirmiş olacaktır.

Wings Kart

Akbank’ın en çok tercih edilen kartlarından bir tanesi de Wings karttır. Özellikle yurt içi ve yurt dışı seyahatleri çok fazla olan ve bu seyahatlerinden mil puan kazanmak isteyen bireysel kullanıcıların tercih ettiği Wings kart, Havalimanı aktarma hizmetleri, Uluslararası kayıp çalıntı kart güvencesi ve dünya genelinde yaptığınız alışverişlerinizden puan kazanma imkânı tanımaktadır.

113 TL kart ücretine sahip Wings kartlara sahip olan kullanıcılar Axess kartlara düzenlenmiş kampanyalardan da yararlanabilmektedir.

Free Card

Kart ücreti ödemek istemeyen müşteriler için düşünülmüş bir hizmet olan Free Card Akbank’ın en popüler kartlarından bir tanesidir. Akbank üye işyerlerinde yapılan alışverişlerden puan kazandırmanın yanında alışveriş sonrası harcamalarınızı taksitlendirme ve ekstre erteleme gibi hizmetleri de bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca Axess kartlara özel kampanyalardan taksit kampanyaları haricindekilere de Free Card ile başvurmanız mümkündür.

Benzer Konu

Öğrenciler İçin En İyi Kredi Kartları

Öğrenciler İçin En İyi Kredi Kartları

Öğrenciler İçin En İyi Kredi Kartları Öğrenciler, evden uzaklaşmanın ardından kendi bütçesini yapma, ödemelerini takip …