Ana Sayfa / Bankalar / Altın Hesabı Olan Bankalar

Altın Hesabı Olan Bankalar

Altın Hesabı Olan Bankalar

Finans açısından güçlü ülkeler açısından altın yatırımı en sıradan yatırım araçlarından birisi. Altın hesabı bulunan pek çok banka var. Bunlardan en önemlileri hiç şüphesiz devlet bankaları. Kısa bir araştırma ile şu sonuçlara varmak mümkün.
Ziraat Bankası Altın Hesabı: Ziraat bankası, aynen nakit mevduata uygulandığı gibi vadeli ve vadesiz altın hesabı açabilmekte. Ziraat bankasının en büyük avantajı devlet bankası olması dışında herhangi bir komisyon ücreti almaması.

Garanti Bankası Altın Hesabı:

Dövizle ya da TL ile altın hesabı açtırabilmek mümkün. Garanti bankasının sağladığı avantaj ise işçilik ücreti düşük ya da düşük gramajlı altınlar ayrımı yapmamasıdır.

Vakıfbank Altın Çağı Hesabı:

Vakıfbank’ın en büyük avantajı da devlet güvencesinde olması. Altın çağı hesabı açıldığı takdirde aylık verilecek talimatla altın hesabına yatırımda bulunmak mümkün. Bu bankada da işlem ücreti alınmadığı bilgisi var.

Şekerbank Altın Hesabı:

Altın hesap adı verilen vadesiz hizmetle, döviz satın alınıyormuş gibi belirlenen oranlarda alım yapabilmek mümkün. Bu alışveriş için ayrıca komisyon ödemesi yapılmamakta.

Bu bankalar dışında Albaraka Altın Katılma Hesabı, Kuveyt Türk Altın hesabı ve Yapıkredi Altın hesabı da bulunmakta. Bu özel bankalarla ilgili herhangi bir avantaj bilgisine rastlanılmamakta.

Altın Hesabı açtıranlar alım satım saatlerine dikkat etmeli. Forumlarda, mesai saatleri dışında yapılan alım satımlarda hesap sahiplerinin zarar görebildiği bilgisi var. Özellikle özel bankaların, müşterilerinin zararlarına olarak işlem yapabildiği alım satımlarda lehlerine olabilecek ücret değişikliklerini anında uygulamalara yansıtmadıkları bilgisi forumlarda yaygın bir şikayet konusu. Maaşın alındığı bankada hesabın açılması ya da EFT ücretlerinin düşük olması nedeniyle Vakıfbank’ın tercih edilmesi önerileri bulunmakta.

Ziraat Bankası Altın Hesabı

Ziraat Bankası Altın Hesabı altına yatırım yapmak isteyen pek çok kişinin öncelikli olarak tercih ettiği bir yöntem haline gelmeye başlı. Ziraat Bankası üzerinden altın fonu olarak işlem yapabileceğiniz gibi direkt olarak altın almanızı sağlayacak altın hesabı da bulunuyor. Ziraat bankası altın hesabınızı internet şubesine giriş için gereken şifreniz bulunuyorsa internet sitesi üzerinden açmanız mümkün bulunuyor.

Bunun yanı sıra yurt geneline yaygın olarak bulunan Ziraat Bankası şubelerinden ve telefon bankacılığı üzerinde de  altın hesabı açtırabiliyorsunuz. Açtırmış olduğunuz altın hesabından bir gram ve katları şeklinde altın alarak yatırım yapmaya başlıyorsunuz. Alım satım arasında ki farkın çok düşük olmasının yanı sıra dilediğiniz anda altın alım satma imkanı vermesi ve altını hırsızlık olaylarına karşı koruma sorunu yaşanmaması nedeni ile altın hesabı açtırarak altın yatırımında bulunmak çok daha karlı bir yöntem olarak öne çıkıyor.

Benzer Konu

HSBC BANK Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC BANK Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC BANK dünyanın en büyük bankalarından biridir. İngiliz asıllı bankanın en önemli özelliği gittiği her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir