Ana Sayfa / Krediler / Bireysel Kredi Faiz Oranları

Bireysel Kredi Faiz Oranları

, bir bankadan veya banka dışı bir finansal şirketten gelen bireylerin kişisel ihtiyaçlarını karşılamak için kullandıkları, teminatsız bir borçtur. Gelir düzeyi, kredi ve istihdam geçmişi, geri ödeme kapasitesi gibi temel kriterler temelinde sağlanır. Kişisel kredilerdeki , ev ya da araba ya da altın kredilerden daha yüksektir, çünkü bunları yaptırımda bulunduğu zaman algılanan risk daha fazladır. Bireysel bir krediyle borcu ödememek, kredi raporunuza yansıyacağı için iyi değildir ve gelecekte kredi kartlarına veya diğer kredilere başvurduğunuzda sorunlara neden olur.
Faiz Oranları Nasıl Hesaplandığını Bilmek Gerekir mi?
Bireysel Kredi Faiz Oranları
Bir banka kredisi almadan önce, faiz oranının nasıl hesaplandığını bilmeniz ve kendiniz nasıl hesaplayacağınızı bilmeniz gerekir. Bankaların faiz oranlarını hesaplamak için kullandıkları birçok yöntem vardır ve her yöntem ödediğiniz faiz tutarını değiştirecektir. Faiz oranlarını nasıl hesaplayacağınızı biliyorsanız, bankanızla olan kredi sözleşmenizi daha iyi anlayacaksınız. Ayrıca, faiz oranını bankanızla görüşmeniz için daha iyi bir konumda olursunuz.
Hangi Amaca Yönelik Kullanılabilir?

Herhangi bir kişisel finansal ihtiyaç için kullanılabilir ve banka kullanımı izlemeyecektir. Evinizle, evlilikle ilgili masrafları, bir aile tatili, çocuğunuzun eğitimini, en son çıkan elektronik cihazları veya ev aletlerini satın alma, beklenmedik tıbbi harcamalar veya herhangi bir acil durum için kullanılabilir.

Bireysel krediler, işe yatırım yapmak, arabanızı tamir ettirmek, yeni evin peşinat ödemesi gibi ödemelerde yararlıdır.
Ne Kadar Kredi Alınabilir?

Genellikle gelirinize bağlıdır ve maaşlı ya da kendi hesabınıza çalışıyor olmanıza göre değişir. Genellikle bankalar, aylık gelirinizin% 40-50’sinden fazla olmayacağı şekilde kredi tutarını kısıtlar.

Bireysel kredi tutarını hesaplarken, başvuran tarafından sunulan kredi miktarı da dikkate alınır. Serbest meslek sahipleri için, kredi değeri, en son onaylanmış kar / zarar tablosuna göre kazanılan kârı da hesaba katarak belirler.

Kredi Alma Koşulları

Her insanın hayatında bir dönem kredi çekmek istemesi söz konusu olabilmektedir. Bu gibi durumlarda bilinmesi gereken en önemli şey kredi alma koşulları olarak bankaların ne gibi kriterleri göz önünde bulundurduğunu bilmektir. Bu gibi durumlarda insanların bankaların gözünde kredi verilebilir kişiler olarak gözükmesinin bazı kriterleri bulunduğundan tüketiciler açısından bu şartlar uyum sağlıyor olmak önem taşır.

Ev sahibi olmaktan araba satın almaya, tatile çıkmaktan sağlık masraflarınızı karşılamaya kadar her türlü nakit ihtiyacınızda bankaların vermiş olduğu kredilerden faydalanabilmeniz mümkündür. Ancak bankalar bu konuda özellikle kredi ödeme gücünün var olup olmadığını anlayabilmek için insanların gelir ve gider durumlarını göz önünde bulundurmaktadır. Bu gelir gider tablosu sayesinde bankalar size kredi verip veremeyeceklerine karar vermektedirler.

Bir bankadan kredi alma koşulları hakkında bilgi almak istediğinizde her bankada farklı koşulların ön plana çıktığını görmeniz söz konusu olmaktadır. Bu koşulları bankaların kendi politikaları belirlediği ve farklı kredi türlerinde farklı kriterler aranıldığından dolayı her kredi türü için aynı koşulların sağlanması gibi bir durum söz konusu değildir. Üstelik çekmek istediğiniz kredi tutarı da bu şartlarda değişiklik olmasına neden olmaktadır.

Genel olarak baktığımızda bankaların farklı kredi alma koşulları belirlemesine rağmen bütün bankalarda kanıtlanabilir bir gelir belgenizin olması büyük bir öneme sahiptir. Bunun yanı sıra başka bankalarda kredi ödeme sorunu yaşamamış olmanız ve gelir durumunuzun giderlerinizden daha yüksek olması gibi konular büyük bir oranla size kredi verilip verilmeyeceğini belirleyen hususlardır. Eğer bir banka size kredi vermeyi reddediyorsa krediyi geri ödeme koşullarınızın uygunsuz olması ya da kredi değerlendirmenizin olumsuz olmasına neden olan daha önceki kredi alımlarınızın veya kredi kartı ödemelerinizin yetersiz olmasından kaynaklı bir sorun olduğunu düşünebilirsiniz.

Benzer Konu

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri 2019

Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri 2019

Nakit para ihtiyacı içerisinde olan ve kredi almak isteyen insanların araştırdığı ilk nokta kredilerin faizleridir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir