Ana Sayfa / Bankalar / HSBC BANK Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC BANK Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC BANK Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC BANK dünyanın en büyük bankalarından biridir. İngiliz asıllı bankanın en önemli özelliği gittiği her ülkede; o ülkenin insanlarına, yaşama şekline ve kültürüne göre şekil almasıdır. HSBC BANK ihtiyacınız ne olursa olsun size her türlü kredi imkânını sunmaktadır.

Kolay ve hızlı bir şekilde alabileceğiniz HSBC BANK kredileri;

 • İhtiyaç Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Konut Kredisi

Aslında banka evlilikten eğitime, tatilden sağlığa, tüp bebekten teknolojiye her türlü ihtiyacınız için size ihtiyaç kredisi sağlıyor. Peki; ihtiyacınız olan krediyi HSBC BANK’tan almak için neler yapmalısınız?

HSBC BANK Kredilerine 3 Farklı Şekilde Başvurabilirsiniz;

Hemen Başvuru;

HSBC’NİN internet bankacılığı ile TC kimlik numaranızı ve cep telefon numaranızı yazarak başvurabileceğiniz kredi başvurusuna olumlu veya olumsuz en kısa sürede cep telefonunuzdan dönüş yapılıyor. Onaylanan kredinizi size en yakın HSBC BANK şubesinden hemen alabiliyorsunuz.

Telefon Bankacılığı

HSBC BANK telefon bankacılığı ile tüm kredi işlemlerinizi ve başvurunuzu yapabilirsiniz. 7/24 arayabileceğiniz 0850 211 0 111 numara ile istediğiniz kredi için HSBC’ye başvurabilirsiniz.

En Yakın Şube;

Eğer teknoloji her ne kadar baş döndürücü bir hızla ilerlemiş olsa da ve HSBC BANK bu teknolojiyle tüm müşterilerine daha iyi hizmet verse de ben şubeden kredi başvurusunda bulunmak istiyorum diyorsanız o zaman yapacağınız şey her türlü ihtiyacınızı HSBC BANKIN güler yüzlü çalışanları ile halletmek. Size en yakın şubeye gidin ve ihtiyacınız olan krediyi seçenekleri ve fırsatları ile başvurup kullanın.

HSBC BANK Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Her türlü ihtiyacınızı gidermek için size destek olan HSCB BANK’tan kredi başvurusunda bulunurken istenilen belgeleri şöyle özetleyebiliriz;

 • Üzerinde TC kimlik numarası bulunan bir kimlik belgesi,
 • Gelir belgesi, (ücretli çalışanlar için son aya ait maaş bordrosu, serbest meslek sahipleri için vergi levhası)
 • Serbest meslek sahipleri için ticaret sicil gazetesi,
 • Başvuru formunda belirtilen ev adresine ait kişinin adına düzenlenmiş son döneme ait fatura aslı,
 • Son aya ait SSK bildirgesi,
 • Talep edilen kredi çeşidine göre ek belgeler ve teminatlar istenebilir,
 • Kefil isteniyorsa aynı belgeler kefil içinde geçerlidir.

Kredi Başvurusunda Önemli Noktalar;

Herhangi bir ihtiyacınız için banka kredisine başvururken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli konu var. Öncelikle bankalara veya finans kurumlarına her hangi bir mali işlem için başvurduğunuz da kredi notunuz çok önemli. Sonrasında kredi faiz oranları ve tabii ki vade seçenekleri kredi geri ödemelerinde sizi zora sokmamsı için dikkat etmeniz gereken konulardan. Ve kredi ile birlikte size sunulan dosya masrafı veya çeşitli sigortalar. Bunlarda size ne kadara mal oluyor mutlaka öğrenin ve bu şekilde kredinizi alın.

Kredi Notu Nedir?

Bankaların veya finans kurumlarının müşterileri hakkında en sağlıklı bilgilere ulaşabilecekleri bir sayısal ifade olan kredi notu; sizin finansal işlemleriniziz analiz edilmiş bir sonucudur. Kredi notu bankaların sizinle yapacakları hemen hemen her finansal konuda onların sizi tanıması için bakacakları ilk kriterdir. Kredi notunuz ne kadar yüksekse finans işlemleriniz o kadar hızlı ve kolay halledebilirsiniz.

0-1900 arasında olan kredi notları şöyle;

 • 0-700 Çok Kötü Puan
 • 700-900 Kötü Puan
 • 900-1500 Orta Seviye Puan
 • 1500-1700 İyi Seviye Puan
 • 1700-1900 Çok İyi Puan

Kredi notunuzu www.findeks.com’dan kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Kredi notunuzu yükseltmek istiyorsanız yapmanız gerekenleri söyle sıralayabiliriz;

 • Öncelikle tüm fatura ödemelerinizi otomatik ödemelerle yapın,
 • Alışverişlerinizde kredi kartı kullanın,
 • Başka bankalardan kredi kartı isteminde bulunun,
 • Kredi kartlarınızın limitlerini devamlı yükseltin,
 • Kredi kartı ödemelerinizi tam gününde yatırın ve borcunuz olan tutarın hepsini ödeyin.

Tüm bunlara dikkat ederek; kısaca yapacağınız tüm harcamaları bankalar üzerinden yaparak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Kredi Faiz Oranları Sigortalar Dosya Masrafları;

İhtiyacımız olan krediyi hemen almak ya da ihtiyacımızı hemen gidermek için bazen bankaların kredi için bize sunduğu tüm şartları sorgusuz sualsiz kabul edebiliyoruz. Ama sonra geri ödemelerde ve ya bize verilen vade boyunca çeşitli sürpriz ödemelerle karşılaşıyoruz ya da sıkıntı yaşayabiliyoruz. Böyle zor durumlara maruz kalmamak için yapmamız gereken en önemli şey alacağımız kredinin bize maliyeti toplam ne kadar ona bakmaktır. Kredi başvurusunda bulunduğumuz banka belki faiz oranları yönünden bize çok cazip gelebilir. Ama bilmeliyiz ki; birçok banka faizleri düşük gösterse de faizle alamadığı ödemeleri dosya masrafı hayat sigortası, ferdi kaza sigortası sağlık sigortası gibi çeşitli başlıklar altında müşterilerinden alıyor. Siz alacağınız krediyi düşük faizle aldığınızı düşünseniz de önünüze sunulan çeşitli ek masraflarla çok daha fazlasını ödemiş oluyorsunuz. Bu sebeple kredi alırken ayrıca yapmanız gereken şey cebinizden toplamda ne kadar çıkacağı olmalıdır. Yaptığınız tüm hesaplar sonunda size en uygun kredi ile ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Benzer Konu

Garanti Bonus Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Garanti Bonus Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Garanti Bonus kredi kartı kullananlar için bankanın tek çekim ve taksitli alışverişin yanı sıra sunduğu …