Ana Sayfa / Bankalar / Kredi kartı internet alışverişi onayı

Kredi kartı internet alışverişi onayı

onay internet alışverişi nasıl yapılır? Bildiğimiz üzere  kredi kartları internet alışverişlerine 31 aralığa kadar zaman tanınmıştı ancak tekrardan 31 Ocak 2018 tarihine kadar uzatıldı. Garanti ve Denizbank kullanıyorum yardımcı olabilir misiniz ? Hatta başka banka kartlarım da var farklı bankalar ile çalışanlar da buraya yazabilir mi acaba rica etsem ?

Kredi Kartı Kullanımı

Günümüz koşullarında kredi kartı kullanmayan çok az insan vardır. Kredi kartı kullananların sayısı ile günden güne artmaktadır. Kart kullanımının yanlış olması da ileriki zamanlarda sıkıntıları beraberinde getirmektedir. Kredi kartlarının kullanımlarının iyi yapılması ile de çok büyük avantajları bulunmaktadır. Kart limitiniz ne kadar olursa o kadar fazla harcamanız olacaktır. Harcamalarınızı mümkün olduğunca bilmelisiniz. Kendi hesabınızı kendiniz tutmalısınız. Bu şekilde aylık olarak ne ödemeniz gerektiğini bilebilirsiniz. Notlarınızı aldıktan sonra tekrar alışveriş yapmışsanız aynı şekilde ekleme yapmalısınız. Unuttuğunuz noktada yaptığınız hesap tutmayacaktır.

Kredi kartı kullanımı yaygınlaşmakta ve bu da sıkıntıları beraberinde getirmektedir. Ödemelerinizi düzenli yapmıyorsanız ya da aylık sadece asgari tutarı ödüyorsanız günden güne borçlarınız fazlalaşacaktır. Bir sonraki ay öderim düşüncesi ile devam ettiğiniz noktada ödeyemediğinizde yine asgari tutarı ödeyeceksiniz ve bankaya daha da fazla borçlanacaksınız. Ödeyemediğiniz noktada gerekli önlemleri zaman geçmeden almanızda büyük fayda olacaktır. Bunun için de kredi kartı taksitlendirme kredi kartı taksitlendirme, nakit avans ya da kredi gibi yöntemlerden birini kullanmalısınız. Taksitlendirme işlemleri sayesinde bir kez kendinizi toplarsanız ileride sıkıntı yaşamazsınız. Eğer kendinizi toplayamazsanız bir süre sonra icra gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

 Kredi kartı kullanımını gerçekleştirirken yapmanız ve yapmamanız gerekenler şunlardır;

Ödemelerinizi düzenli yapmalısınız.

Gerçekleştirdiğiniz tüm harcamaları not almalı ve her alışverişte aylık ödeme tutarınızı hesaplamalısınız.

Taksit yaparken varsa diğer taksitli alışverişlerinizi de unutmamalısınız.

Düşük fiyatlı ürünler alırken ödeyebileceğinizi düşünebilirsiniz. Ama bir anda hepsi yükseleceğinden dikkatli harcama yapmalısınız.

Toplam tutarın tamamını ödemelisiniz.

Düzensiz alışveriş yapmamalısınız.

Tüm alışverişlerinizi taksitli yaparken ödeme yapamayacağınızı düşündüğünüz noktada alışverişi bırakmalısınız.

Puan kazanmak adına çok alışveriş yapmamalısınız.

Nakit avans özelliğine sahip olan kredi kartlarından çok mecbur kalmadığınız sürece nakit avans çekmemelisiniz.

Asgari tutarı değil tamamını ödemelisiniz.

Toplam tutarı ödeyemediğiniz noktada gelecek ayı düşünerek hareket etmelisiniz ve mümkünse kredi kartınızı kullanmamalısınız.

Kredi kartlarını kullanmayı bilmiyorsanız bilen kişilerden ya da müşteri hizmetlerinden görüşerek gerekli bilgileri almanızda fayda var. Kredi kartı borcunuzu ödeyemediğiniz noktada zaman kaybetmeden müdahale etmelisiniz. Hiç kullanmadan ödemelerinizi düzenli yapmaya devam etmelisiniz. Nakit avans çekmek isterseniz de kartınızın içerisinde kullanılabilir limitinizin olması gerekmektedir. Eğer kullanılabilir limitiniz yoksa nakit avans kullanamazsınız.

Kredi kartı borcunuzu ödeyemediğinizde kredi arktı taksitlendirme yapabilirsiniz. Taksitlendirme işlemini yaparken tüm borçlarınızı ödemekte olduklarından daha sonrasından kartınıza taksitlendirme yapmaktadırlar. Bu işlem ödemelerinizi daha düzenli yapmanızı sağlayabilecektir. Bankalar sizin ödemediğiniz borçlara günlük faiz işletmektedirler. Bu faiz gitgide büyüyeceğinden zaman kaybetmeden taksitlendirme yapmalısınız. Bu işlemi yapan firmalar vardır ve bu firmalardan destek almanızda büyük fayda olacaktır. Firmalar az bir oranda komisyon almaktadırlar. Bunu da borcunuza yansıtmaktadırlar. Aylık ne kadar ödeme yapabileceğinizi düşünüyorsanız ona göre ödeme planı yapmanızda büyük fayda vardır. Kredi kartı taksitlendirme işlemini yapamadığınızda kredi çekmek isteyebilirsiniz. Ancak her banka size kredi vermeyecektir. Ödemelerinizi düzenli yapmadığınızda kredi notunuz düşük olacağından sistem onay vermeyecektir. Bu nedenle de kredi kartı kullanımını düzgün yapmalısınız.

Benzer Konu

HSBC BANK Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC BANK Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC BANK dünyanın en büyük bankalarından biridir. İngiliz asıllı bankanın en önemli özelliği gittiği her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir