Ana Sayfa / Kredi Kartları / Öğrenciler İçin En İyi Kredi Kartları

Öğrenciler İçin En İyi Kredi Kartları

Öğrenciler İçin En İyi Kredi Kartları

Öğrenciler İçin En İyi Kredi Kartları

Öğrenciler, evden uzaklaşmanın ardından kendi bütçesini yapma, ödemelerini takip etme, alışverişlerinin sorumluluğunu üstlenme gibi birçok sıkıntı ile karşı karşıya kalmakta ve bu sıkıntılarını giderebilmek için çözüm yolları aramaktadır. Kısıtlı imkanlar ile öğrencilik ister istemez bir kredi kartı kullanma ihtiyacı doğurmaktadır. Geçmişte bankalar düzenli geliri olmayanlara kredi kartı vermezken şimdi ev hanımlarından öğrencilere birçok farklı kampanya ile herkesin kart kullanmaya teşvik edildiği bir dönemdeyiz. Bu nedenle öğrenciler için en uygun kredi kartlarını listeleyerek tercihlerinizde size yardımcı olmak istedik.

  1. İş’te Üniversiteli – İş Bankası

Mezun oluncaya veya 28 yaşına girinceye kadar yıllık kart ücreti almaması, Türkiye’nin en büyük bankalarından biri tarafından sunulması ayrıca tüm maximum kampanyalarından yararlanma imkânı vermesi ve maxipuan kazandırması ile İş’te Üniversiteli kartı oldukça çok tercih edilen kartlardan biri. Kartınızı ilk teslim aldığınızda size tahsis edilecek olan limit 400 TL olmakla birlikte ödemelerinizi düzenli gerçekleştirmeniz durumunda İnternet Bankacılığı ile limit artışı talebinde bulunabilmeniz mümkün. Ayrıca bu kartın en önemli özelliklerinden biri de Müze Kart özelliği sayesinde Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı birçok müzeyi ücretsiz gezebilme imkânı.

  1. Exi26 – Akbank

Akbank tarafından üniversite öğrencilerine sunulan bir kart olan exi26 Axess özelliği sayesinde üye işyerlerinden taksitli alışveriş yapma, chip para kazanma ve kazandığınız chip paraları harcayabilme özelliği ile tercih edilen kartlardan bir diğeri. Ayrıca bu kart ile tek seferde yaptığınız alışverişlerinizi sonradan taksitlendirebilmeniz de mümkün. Bankanın 26 yaşın altındaki müşterilerine sunduğu bir hizmet olan exi26 kartın yıllık kart ücreti 20 TL. Ancak ilk yıl müşterilerinden kart aidatı tahsil etmeyen Akbank kartlar için 750 TL maksimum limit belirlemiştir.

  1. ÜniversiTEB – TEB

Bonus Card özellikli ÜniversiTEB düşük limitli kredi kartlarından bir tanesi. Limitler genel olarak 400 TL civarında olmakla birlikte düzenli ödemelerin ardından limit artış talebinde bulunmak mümkün. Tüm bonus kampanyalarından yararlanmanızı sağlayan kart ayrıca öğrencilere özel kampanyalar da sağlıyor. Örneğin hafta içerisinde yapacağınız belirli tutarda alışverişler hafta sonu izlemek istediğiniz filmin bilet ücretinin yarısını karşılayabiliyor. Yıllık kart aidatı da 7 TL gibi oldukça düşük bir tutar olduğundan öğrenciler arasında oldukça yaygın.

  1. Genç Bankkart- Ziraat Bankası

Maximum özellikli bir kart olan Genç Bankkart hem bankamatik kartı hem de banka kartı özelliğine sahip. Özellikle KYK’dan burs ve öğrenim kredisi alan öğrencilere sunulan bu kart ile burs veya krediniz tutarında bir limit sahibi olabilir ve öğreniminizin yatmasını beklemeden alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca maximum özelliği sayesinde üye işyerlerinde taksitli alışveriş yapabilir ve maxi puan kazanabilirsiniz.

  1. Advantage Campus – HSBC

750 TL’ye varan limitleri ile öğrenciler için oldukça cazip avantajlar sunan Advantage Campus yıllık 20 TL aidata sahip. Tüm advantage kampanyalarından yararlanma ve üye işlerinde taksitli alışveriş yapma imkanının yanında nakit avans çekimi özelliği de mevcut.

  1. Like Card – Vakıfbank

Vakıfbank sadece düzenli ödemeyi değil, düzenli çalışmayı da ödüllendiriyor. Derslerinizde gösterdiğiniz başarı size LikePuan ile geri dönüyor ve siz bu puanlarla Vakıfbank’ın düzenli olarak gerçekleştirdiği çekilişlerle Mini Cooper’dan iPhone’a birçok cazip ödül kazanabiliyorsunuz. Word özellikli bir kart olan Like Card ile tüm Word kampanyalarından faydalanmanız da mümkün. Hatta Vakıfbank doğum gününüzün olduğu hafta size alışverişlerinizde fazladan puanlar vererek kutlamalarınıza destek oluyor. E-ekstre talep ederek 12 TL’lik yıllık kart ücretinden muaf tutulmanız da kartın bir başka artısı. Like Card limitleri 400 TL olarak başlamak ile birlikte düzenli ödemeler ile limitinizi arttırma talebinde bulunmanız mümkün.

Benzer Konu

Akbank Kredi Kartı Başvurusu

Akbank Kredi Kartı Başvurusu

1948 yılında Adanalı pamuk üreticilerine finansman sağlamak amacıyla kurulmuş olan ve o günden bu yana …