Ana Sayfa / Bankalar / TEB Kredi Hesaplama

TEB Kredi Hesaplama

TEB Kredi Hesaplama

Türkiye Ekonomi Bankası, bankalarından kredi kullanmak isteyen müşterilerine özel oldukça kullanışlı bir hesaplama aracına sahip. Kredi kullanmadan önce bankanın sunmuş olduğu kredi hesap makinesinden ihtiyacınıza uygun bireysel kredi türünü seçerek, toplam kredi tutarı, uygun vade süreleri ve uygulanacak faiz oranları ile çekmeyi düşündüğünüz kredi hakkında bilgi sahibi olabilir hatta örnek bir ödeme planı da görüntüleyebilirsiniz. Böylece alacağınız kredi hakkında daha ayrıntılı ve gerçekçi bir fikre sahip olabilir, bankaya gitmeden hesaplamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi hesaplama işlemini gerçekleştirirken banka 4 ayrı kredi türü belirlemiştir. Belirlenen bu kredi çeşitlerine göre aylık akdi faiz oranı otomatik olarak ekranda belirir. Eğer farklı bir faiz oranı girmek istiyorsanız da ekranın sağında yer alan bölümden değişiklik gerçekleştirebilirsiniz.

Pratik ihtiyaç kredisi hesaplama

Pratik ihtiyaç kredileri daha çok düşük tutarlı ve herhangi bir belgeye gerek olmaksızın işlemlerinizi internet üzerinden gerçekleştirmenizi sağlayan kredilerdir. Bu kredi türü için banka gelir belgesi talebinde bulunmaz. Daha çok kredi puanınızı esas alarak kredinizin onaylanıp onaylanmayacağına karar verir. Pratik ihtiyaç kredisi için hesaplama yapmak istiyorsanız ekranın sol üstünde yer alan kredi türünü seçtikten sonra hesaplamak istediğiniz toplam kredi miktarını ekrana girmeniz ardından da krediyi kullanmak istediğiniz vadeyi belirlemeniz gerekir. Kullanmak istediğiniz kredi tutarı ve vadeye göre aylık taksit oranını ekranın sol altında görebilirsiniz.

Aylık taksit tutarının yanında yer alan Toplam Masraf seçeneğinin üzerine farenizle geldiğinizde kredi kullanırken bankanın sizden keseceği kredi tahsis ücreti ve sigorta bedelinin ne kadar olduğunu görmeniz mümkündür. Bu masraflar bankadan alacağınız toplam nakit paradan kesilecektir. Ödeme planı seçeneğine tıklayarak özelliklerini seçmiş olduğunuz kredinin ayrıntılı ödeme bilgilerine de ulaşabilirsiniz. Eğer bu krediden memnun oldu iseniz “hemen başvurun” bağlantısı ile kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Dilerseniz ekranda yer alan “aylık miktara göre hesaplama” seçeneği ile her ay ödeyebileceğiniz rakama ve bu rakamı ödeyebileceğiniz vadeye göre de alabileceğiniz kredi tutarını hesaplamanız mümkündür. Böylece aylık gelirinizin kredi için ayırabileceğiniz bir kısmını hesapladıktan sonra bu tutar ile toplamda ne kadar kredi alabileceğinizi görmeniz mümkündür. Aynı şekilde hemen başvur bağlantısı aracılığı ile kredi başvurunuzu da kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

İhtiyaç kredisi hesaplama

Bu kredi çeşidi için de seçenekler genel olarak bir üstteki seçenek ile aynı olmak ile birlikte bankanın sunduğu faiz oranı ve kredi için talep edebileceğiniz toplam tutar değişiklik göstermektedir. İhtiyaç kredisi hesaplaması yapılırken işlemlerinizin geri kalanının bankadan gerçekleştirilmesi gerekebileceğini unutmayın. Ayrıca pratik ihtiyaç kredisine oranla daha yüksek tutarlarda kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Taşıt kredi hesaplama

Bankalar taşıt kredilerini diğer kredi seçeneklerine oranla daha uygun faiz oranları ile sunabilmektedir. Taşıt kredisinde TEB bankasının sunduğu maksimum vade seçeneği 48 aya kadar olmaktadır. Bunun yanında taşıt kredisinde satın aldığınız aracın belirli bir tutarına kadar kredi verilebilmektedir. Kredi hesaplamalarınızı yukarıda belirttiğimiz gibi gerçekleştirebilir ve dilerseniz taşıt kredisine hemen başvurabilirsiniz.

Konut Kredisi hesaplama

Konut kredisi hesaplama seçeneğinde satın almayı planladığınız konutun bedeline göre yüzde yetmiş beş civarında bir rakamın banka tarafından verilebileceğini unutmayınız. Talep edeceğiniz tutarı kredi tutarı alanına girerek dilediğiniz vade süresini seçtiğinizde aylık taksit tutarınızı, toplam kredi masrafını ve kredinin ödeme planını görüntüleyebilir ve de kredi başvurunuzu hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Benzer Konu

HSBC BANK Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC BANK Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC BANK dünyanın en büyük bankalarından biridir. İngiliz asıllı bankanın en önemli özelliği gittiği her …