Ana Sayfa / Bankalar / Yapı Kredi Konut Kredisi Hesaplama

Yapı Kredi Konut Kredisi Hesaplama

Yapı kredi bankasından almak da konut edinme yollarından birisi. Finans dünyası açısından inşaat sektörünün ayakta kalması ve sektörün ayakta kalması açısından konut satışlarının devam etmesi gerekli. Bu nedenle bireysel tüketiciler açısından konut kredisi faiz oranları oldukça önemli. İnşaat sektörü bütün ülke ekonomisi ve finans dünyası için lokomotif sektör. Yatırımların devam etmesi için satışların devam etmesi gerekli.

Yapı Kredi Konut Kredisi Hesaplama
Hesaplama

KARŞILAŞTIRMA TABLOSU

Karşılaştırma tablosuna göre Yapı Kredi bankası konut kredisi faiz oranı %1.11. Bu bakımdan aslında en elverişli banka kamu bankaları ve kamu bankaları arasında da Halkbank. Halkbank konut kredisi faiz oranı, %0,95 olarak görünmekte. Özel bankaların içerisinde konut kredisi faiz oranı en yüksek olan banka HSBC: %1,50.

 

Yapı Kredi Konut Kredisi Hesaplama

On yıl vadeli olarak alınacak kredi için geri ödenecek meblağ Halkbank için 169.334 iken, HSBC bankta 217.645. Bu aradaki ciddi fark nedeniyle de konut kredisi alınacak bankanın dikkatli seçilmesi gerekiyor. Yapı Kredi Bankası için aynı sürelerle alınacak kredi için karşılaştırma tablosu 182.675 TL olarak görünüyor. Aradaki farklar vazgeçilebilir nitelikte değil.

ONLINE HESAPLAMA TABLOSU

Konut kredisi alacaklar için oluşturulan karşılaştırma tablolu online siteler dışında bankalara ait resmi siteler de değerlendirilmeli. Her bankanın olduğu gibi Yapı Kredi Bankasının da kendisine ait bir hesap tablosu bulunmakta.

Bankaya ait olan site olabildiğince genel bilgilerle kredi hesaplama işlemleri yapmakta. Buna göre, beş temel bilgi ile müşterilerinin sorularına cevap vermekte bunlar sırasıyla:

– Müşteri tipi,
– Kredi türü,
– Kampanya,
– Ay türünden kedi süresi,
– TL üzerinden kredi tutarı.

Müşteri tipi bireysel ya da ticari olabiliyor. Kişisel alımlar için bireysel seçeneği tercih edilmeli. Kredi türü seçenekleri ise, ferdi, konut ve araç olarak üçe ayrılmakta. Kampanya olarak ise sadece konut seçeneği var.

YAPI KREDİ BAŞVURU SONUCU

Yapı Kredi Bankası müşterilerine dilerlerse ödeme planını kendilerinin oluşturabilecekleri kredi paketleri olurma imkanı sunmaktadır. Konut kredileri ve bireysel ihtiyaç kredilerinde internet sitesi üzerinden yada sms ile cep telefonu üzerinden başvuru yapma imkanı sunmaktadır. Telefon bankacılığı ve internet bankacılığı üzerinden yapılan Yapı Kredi Başvuru Sonucu ‘nu hemen öğrenebilirsiniz. İnternet ve telefon üzerinden yapılan başvuruların olumlu sonuçlanması durumunda başvuru esnasında belirtimiş olduğunuz aylık net gelirinizi belgelemeniz gerekmektedir. İnternet üzerinden yapacağınız kredi başvurusu öncesinde kredi pakletlerini inceleme, faiz oranlarını ve vade seçeneklerini görebilme ve kullanmak istediğiniz kredi tutarı ile kredi geri ödeme vade sayınızı girerek aylık ödemeniz gereken taksit tutarını öğrenme imkanı bulunmaktadır.

Benzer Konu

HSBC BANK Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC BANK Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC BANK dünyanın en büyük bankalarından biridir. İngiliz asıllı bankanın en önemli özelliği gittiği her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir