Bireysel Kredi Faiz Oranları

Bireysel kredi, bir bankadan veya banka dışı bir finansal şirketten gelen bireylerin kişisel ihtiyaçlarını karşılamak için kullandıkları, teminatsız bir borçtur. Gelir düzeyi, kredi ve istihdam geçmişi, geri ödeme kapasitesi gibi temel kriterler temelinde sağlanır. Kişisel kredilerdeki faiz oranları, ev ya da araba ya da altın kredilerden daha yüksektir, çünkü bunları yaptırımda bulunduğu zaman algılanan risk daha fazladır. Bireysel bir krediyle borcu ödememek, kredi raporunuza yansıyacağı için iyi değildir ve gelecekte kredi kartlarına veya diğer kredilere başvurduğunuzda sorunlara neden olur.
Faiz Oranları Nasıl Hesaplandığını Bilmek Gerekir mi?

Bir banka kredisi almadan önce, faiz oranının nasıl hesaplandığını bilmeniz ve kendiniz nasıl hesaplayacağınızı bilmeniz gerekir. Bankaların faiz oranlarını hesaplamak için kullandıkları birçok yöntem vardır ve her yöntem ödediğiniz faiz tutarını değiştirecektir. Faiz oranlarını nasıl hesaplayacağınızı biliyorsanız, bankanızla olan kredi sözleşmenizi daha iyi anlayacaksınız. Ayrıca, faiz oranını bankanızla görüşmeniz için daha iyi bir konumda olursunuz.
Hangi Amaca Yönelik Kullanılabilir?

Herhangi bir kişisel finansal ihtiyaç için kullanılabilir ve banka kullanımı izlemeyecektir. Evinizle, evlilikle ilgili masrafları, bir aile tatili, çocuğunuzun eğitimini, en son çıkan elektronik cihazları veya ev aletlerini satın alma, beklenmedik tıbbi harcamalar veya herhangi bir acil durum için kullanılabilir.

Bireysel krediler, işe yatırım yapmak, arabanızı tamir ettirmek, yeni evin peşinat ödemesi gibi ödemelerde yararlıdır.
Ne Kadar Kredi Alınabilir?

Genellikle gelirinize bağlıdır ve maaşlı ya da kendi hesabınıza çalışıyor olmanıza göre değişir. Genellikle bankalar, aylık gelirinizin% 40-50’sinden fazla olmayacağı şekilde kredi tutarını kısıtlar.

Bireysel kredi tutarını hesaplarken, başvuran tarafından sunulan kredi miktarı da dikkate alınır. Serbest meslek sahipleri için, kredi değeri, en son onaylanmış kar / zarar tablosuna göre kazanılan kârı da hesaba katarak belirler.

Leave a Reply