Şubeye Gitmeden Kredi Kartı Başvurusu

Ülkemizde teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık kredi kartı başvurusu da dahil her şey internet üzerinden yapılmaya başlandı. Bankacılık sektörü de bundan etkilenenler arasında yer alıyor. Online kredi kartı başvurusu yapmak her zaman için bankaya gitmekten daha cazip. Bir  çok kişi gündüz yani mesai saatleri arasında çalıştığı için bankacılık işlemlerini de online olarak yapmakta. Bizde sizler için bankaya şubeye  gitmeden kredi kartı başvurusu nasıl yapılır, online kredi kartı başvuru için yararlanabileceğiniz bankaları derledik. Sizlerde dilerseniz tek tık ile kredi kartı sahibi olmak için ilk adımı atabilirsiniz.

Kredi Kartı Kullanımı
Günümüz koşullarında kredi kartı kullanmayan çok az insan vardır. Kredi kartı kullananların sayısı ile günden güne artmaktadır. Kart kullanımının yanlış olması da ileriki zamanlarda sıkıntıları beraberinde getirmektedir. Kredi kartlarının kullanımlarının iyi yapılması ile de çok büyük avantajları bulunmaktadır. Kart limitiniz ne kadar olursa o kadar fazla harcamanız olacaktır. Harcamalarınızı mümkün olduğunca bilmelisiniz. Kendi hesabınızı kendiniz tutmalısınız. Bu şekilde aylık olarak ne ödemeniz gerektiğini bilebilirsiniz. Notlarınızı aldıktan sonra tekrar alışveriş yapmışsanız aynı şekilde ekleme yapmalısınız. Unuttuğunuz noktada yaptığınız hesap tutmayacaktır.

Kredi kartı kullanımı yaygınlaşmakta ve bu da sıkıntıları beraberinde getirmektedir. Ödemelerinizi düzenli yapmıyorsanız ya da aylık sadece asgari tutarı ödüyorsanız günden güne borçlarınız fazlalaşacaktır. Bir sonraki ay öderim düşüncesi ile devam ettiğiniz noktada ödeyemediğinizde yine asgari tutarı ödeyeceksiniz ve bankaya daha da fazla borçlanacaksınız. Ödeyemediğiniz noktada gerekli önlemleri zaman geçmeden almanızda büyük fayda olacaktır. Bunun için de kredi kartı taksitlendirme kredi kartı taksitlendirme, nakit avans ya da kredi gibi yöntemlerden birini kullanmalısınız. Taksitlendirme işlemleri sayesinde bir kez kendinizi toplarsanız ileride sıkıntı yaşamazsınız. Eğer kendinizi toplayamazsanız bir süre sonra icra gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kredi kartı kullanımını gerçekleştirirken yapmanız ve yapmamanız gerekenler şunlardır;
Ödemelerinizi düzenli yapmalısınız.
Gerçekleştirdiğiniz tüm harcamaları not almalı ve her alışverişte aylık ödeme tutarınızı hesaplamalısınız.
Taksit yaparken varsa diğer taksitli alışverişlerinizi de unutmamalısınız.
Düşük fiyatlı ürünler alırken ödeyebileceğinizi düşünebilirsiniz. Ama bir anda hepsi yükseleceğinden dikkatli harcama yapmalısınız.
Toplam tutarın tamamını ödemelisiniz.
Düzensiz alışveriş yapmamalısınız.
Tüm alışverişlerinizi taksitli yaparken ödeme yapamayacağınızı düşündüğünüz noktada alışverişi bırakmalısınız.
Puan kazanmak adına çok alışveriş yapmamalısınız.
Nakit avans özelliğine sahip olan kredi kartlarından çok mecbur kalmadığınız sürece nakit avans çekmemelisiniz.
Asgari tutarı değil tamamını ödemelisiniz.
Toplam tutarı ödeyemediğiniz noktada gelecek ayı düşünerek hareket etmelisiniz ve mümkünse kredi kartınızı kullanmamalısınız.
Kredi kartlarını kullanmayı bilmiyorsanız bilen kişilerden ya da müşteri hizmetlerinden görüşerek gerekli bilgileri almanızda fayda var. Kredi kartı borcunuzu ödeyemediğiniz noktada zaman kaybetmeden müdahale etmelisiniz. Hiç kullanmadan ödemelerinizi düzenli yapmaya devam etmelisiniz. Nakit avans çekmek isterseniz de kartınızın içerisinde kullanılabilir limitinizin olması gerekmektedir. Eğer kullanılabilir limitiniz yoksa nakit avans kullanamazsınız.

Kredi kartı borcunuzu ödeyemediğinizde kredi arktı taksitlendirme yapabilirsiniz. Taksitlendirme işlemini yaparken tüm borçlarınızı ödemekte olduklarından daha sonrasından kartınıza taksitlendirme yapmaktadırlar. Bu işlem ödemelerinizi daha düzenli yapmanızı sağlayabilecektir. Bankalar sizin ödemediğiniz borçlara günlük faiz işletmektedirler. Bu faiz gitgide büyüyeceğinden zaman kaybetmeden taksitlendirme yapmalısınız. Bu işlemi yapan firmalar vardır ve bu firmalardan destek almanızda büyük fayda olacaktır. Firmalar az bir oranda komisyon almaktadırlar. Bunu da borcunuza yansıtmaktadırlar. Aylık ne kadar ödeme yapabileceğinizi düşünüyorsanız ona göre ödeme planı yapmanızda büyük fayda vardır. Kredi kartı taksitlendirme işlemini yapamadığınızda kredi çekmek isteyebilirsiniz. Ancak her banka size kredi vermeyecektir. Ödemelerinizi düzenli yapmadığınızda kredi notunuz düşük olacağından sistem onay vermeyecektir. Bu nedenle de kredi kartı kullanımını düzgün yapmalısınız.

Yazımızda yer alan bankadar alfabetik olarak listelenmiştir.

Akbank Online Kredi Kartı Başvurusu.

Akbank şubelerine gitmeden akbank internet sayfası mobil uygulaması üzerinden kredi kartı için başvuruda bulunabilir axes gibi akbank faydalarından yararlanabilirsiniz. Kredi ihtiyacınız için akbank direkt üzerinden kredi başvurusunda da bulunabilirsiniz. Cep telefonu numaranızı yazarak uygulamanın telefonunuza gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

https://webapp.akbank.com/MobileAppService/uygulama_gonder.aspx

Türkiye İş Bankası Online Kredi Kartı

İşbank ile çalışmak isteyenler Türkiye iş bankası internet sayfası üzerinden maximum özellikli kartlarda dahil olmak üzere kredi kartı başvurusunda bulunabilirler.

https://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/kartlar/hizli-kredi-karti-basvurusu/Sayfalar/hizli-kredi-karti-basvurusu.aspx

Enpara Kredi Kartı Başvurusu

2018 yılı itibariyle hayatımıza giren pek çok kişinin şubesiz bankacılık deyince aklına gelen Enpara, QNB finansbank tarafından hizmet verilmekte. Enpara ile hiçbir işleminizde şubeye gitmeden bankacılık anlamında işlemlerinizi kolayca ve ücretsiz yapabilirsiniz.

https://www.qnbfinansbank.enpara.com/bireysel-basvuru/basvuru-amaciniz.aspx

Yapı Kredi Bankacı World Kredi Kartı Başvurusu

Yapı kredi bankasının kredi kartı deyince ilk akla gelen world card. Çoğu işyerinde puan kullanabileceğiniz ve dijital bankacılık ile ön plana çıkan bir banka olunca online kredi kartı başvurusu olmaması imkansız.

https://www.yapikredi.com.tr/basvuru-merkezi/kredi-karti-basvurusu

TEB bankası CEPTETEB kredi kartı

TEB bankası da şubesiz bankacılık akımına katılına ve pek çok kampanyada kendisinden söz ettiren bir banka.  Cepteteb kredi kartı almak ve avantajlarından faydalanmak için adresi

https://www.cepteteb.com.tr/cepteteb-kredi-karti-basvurusu

Leave a Reply